Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuálně-Narození Anakond

24. 10. 2007

Mláďata anakondy velké


V úterý 23. října ráno nalezli chovatelé v prostorné expozici anakond velkých v pavilonu šelem 5 mláďat. Měří 75-81 cm a váží 170-190 gramů. Mají zakalené oči, to znamená, že budou svlékat pokožku a hned poté začnou samostatně lovit myši.

Anakonda velká je největším hadem světa. Samice měří 3 až 7 metrů při váze 15 až 90 kg, maximální naměřená délka je přes 9 metrů.
Pražské anakondy jsou ještě mladé a rostou, matka měří 320 cm při váze 16 kg, největší samice je čtyřmetrová a v létě vážila 53 kg. Tyto míry by naše mláďata měla dosáhnout ve 4 letech a výjimečně disponovaná samička by za 10 let mohla být sedmimetrová.
V přírodě se anakondy živí kapybarami, kajmany a dalšími většími obratlovci, v Praze dostávají zmražená morčata, králíky a potkany.

Přestože jsou naše anakondy teprve čtyřleté, porod nebyl pro chovatele překvapením, protože na přelomu roku mohli spolu s návštěvníky sledovat bouřlivé námluvy, při kterých samec láskyplně přejížděl po těle samice drápky zakrnělých zadních končetin. Samice od té doby prakticky nepřijímala potravu a po devítiměsíční březosti porodila.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

vvvvvvvvv

(nnnnn, 27. 3. 2008 18:37)

hhhhooooooooooooxxxaaaaaaa