Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuálně-První mládata 2008

10. 1. 2008
Hned v brzkých ranních hodinách se na Nový rok narodil beránek ovce kamerunské. Stalo se tak ve stáji oblíbené Dětské zoo v dolní části areálu, kde je již nyní mládě k vidění.

Mezi první mláďata roku 2008 patří také 3 želvy pardálí.
Z krásně zdobených mláďat mají chovatelé velkou radost, protože chov jihoafrických želv pardálích není jednoduchý. V prvním roce chovu se mláďata nelíhla a všechny vejce vypadaly neoplozeně, navzdory nadějné aktivitě samce. Poté pražští chovatelé přišli na to, že vývoj zárodků ve vejcích nastartuje měsíční podchlazení na teplotu kolem 15°C. V současnosti tedy snůška kulatých čtyřcentimetrových vajec putuje nejprve do teploty 30°C, po 40 dnech přichází opět zhruba na měsíc na řadu chladný sklep, a poté se mláďata začínají vyvíjet v 31°C teplém inkubátoru.
Teplota v této poslední fázi vývoje rozhoduje o pohlaví mláďat: teplota pod 30°C vytváří samečky, z vajec inkubovaných nad 31,5°C se líhnou pouze samičky. Inkubační doba novoročních mláďat tedy v součtu činila 188 dní, mláďata jsou 5 cm velká a váží kolem 35 gramů.
Návštěvníci se s nimi budou moci setkat od víkendu v kamenném domečku dospělých želv pardálích u pavilonu Afrika zblízka.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář